16 stycznia 2021 roku siatkarze AZS UP TSV Sanok pojechali do Niechobrza gdzie swoje mecze rozgrywa SST Lubcza Racławówka. Gospodarze po twardej grze z obu stron zwyciężyli 3:1.

Od samego początku oglądaliśmy wyrównaną walkę z obu stron - do stanu 10:10 żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie przewagi. Gospodarze jednak jako pierwsi zdołali tego dokonać prowadząc 14:11. W ekipie TSV nastąpił jeszcze impuls, który w polu serwisowym dał Przemysław Chudziak ale podopieczni Marka Samolewicza zdołali utrzymać przewagę punktową głównie dzięki dobrej grze blok-obrona oraz dyspozycji Mateusza Hołobuta który poprowadził swój zespół do zwycięstwa 25:20.

Druga partia zaczęła się lepiej dla siatkarzy z Racławówki którzy od razu odskoczyli na kilka punktów - nasi zawodnicy jednak wrócili jeszcze do gry. Serią na zagrywce popisał się Piotr Zieliński, atak z sytuacyjnej piłki skończył Damian Bodziak a punktowy blok na prawym skrzydle oraz skuteczny atak Zielińskiego w następnej akcji pozwoliły zawodnikom z grodu Grzegorza wyjść na dwupunktowe prowadzenie (16:14). Nie wystarczyło to jednak na wygranie tej odsłony meczu bowiem końcówka należała do Lubczy która zwyciężyła 25:22.

Trzeci set to kolejny fragment bardzo wyrównanej gry z obu stron. Na tablicy wyników raz za razem widniał remis, a pierwsza dwupunktowa przewaga którą wypracowali sobie sanoczanie miała miejsce dopiero przy wyniku 19:17. Mimo bloku Krystiana Gorzkowskiego w następnej akcji i trzypunktowego prowadzenia w końcówce mieliśmy jeszcze sporo emocji bowiem goście wyrównali stan seta na 22:22. Tym razem końcówka należała do sanoczan którzy po punktowym bloku Przemysława Chudziak wygrali 25:22.

Czwarta część meczu to również początkowo bardzo wyrównana gra. Jednak w środkowej fazie seta dobrze broniący gospodarze skrzętnie wykorzystywali swoje okazje w kontrataku i prowadzili 18:14. Mimo próby dalszej walki nie udało się odrobić strat i to miejscowi  zwyciężyli 25:20.

SST Lubcza Racławówka - AZS UP TSV Sanok 3:1 (25:22, 25:20, 22:25, 25:20)

Skład TSV: Chudziak, Damian Bodziak (kapitan), Sokołowski, Zieliński, Gorzkowski, Kondrat, Dominik Bodziak (libero) oraz Pajęcki (libero), Florek, Mandzelowski, trenerzy: Maciej Wiśniowski, Krzysztof Dziadosz

Teraz siatkarzy TSV czeka domowy mecz z Klimą Błażowa który odbędzie się 23 stycznia o godzinie 17:00 - transmisja live tradycyjnie na naszym kanale YouTube.