W sobotę (24.10.20r.) kolejne zwycięstwo odnieśli nasi seniorzy, którzy w trzech setach pokonali LKS Głogovie Głogów Małopolski w rozgrywkach Podkarpackiej I Ligi Mężczyzn. Przed spotkaniem wydawać by się mogło, że będzie to mecz bez historii i w większej mierze tak też było - goście tylko w drugiej partii zdołali nawiązać wyrównaną walkę punktową i doprowadzić do gry na przewagi.

Początek pierwszego seta to dominacja podopiecznych trenera Macieja Wiśniowskiego, w bloku dobrze spisywał się Kacper Kondrat a bezbłędny na prawym skrzydle był Piotr Zieliński. Nasi siatkarze od razu wypracowali sobie kilku punktową przewagę i przy wyniku 14:8 goście byli już bez czasu na żądanie - dwie szybko wzięte przerwy przez Jakuba Wosia nie wytrąciły jednak z rytmu rozpędzonych sanoczan, którzy zwyciężyli 25:14. Kolejna partia to okres bardziej wyrównanej gry.  Goście zdołali nawiązać walkę i praktycznie przez całą drugą odsłonę meczu na tablicy wyników mieliśmy jednopunktowe prowadzenie którejś z drużyn - w końcówce głogowianie mieli nawet piłkę setową ale to nasi zawodnicy zachowali więcej zimnej krwi i po punktowym bloku Damiana Bodziaka wygrali 28:26. Trzeci set to koncertowy początek zawodników z grodu Grzegorza, którzy za sprawą znakomitej serii na zagrywce Przemysława Chudziaka prowadzili aż 9:1. Po kilku kolejnych akcjach w sanockim zespole zobaczyliśmy podwójną zmianę - boisko opuścili prowadzący grę Kamil Florek oraz niezwykle skuteczny Piotr Zieliński, w ich miejsce pojawili się Jakub Kaczmarski oraz Jakub Mandzelowski, którzy pozostali na placu gry do końca pewnie wygranego seta (25:14).

AZS UP TSV Sanok - LKS Głogovia Głogów Małopolski 3:0 (25:14, 28:26, 25:14)

Skład TSV: Przemysław Chudziak, Damian Bodziak (kapitan), Kamil Florek, Piotr Zieliński, Krystian Gorzkowski, Kacper Kondrat, Kacper Pajęcki (libero) oraz Krzysztof Dziadosz (libero), Jakub Kaczmarski, Jakub Mandzelowski, trener: Maciej Wiśniowski.

Jak widać w składzie naszej drużyny zabrakło kilku zawodników - spowodowane to było problemami zdrowotnymi oraz w jednym przypadku przymusową kwarantanną.

Dzięki wygranej sanoczanie wskoczyli na 2 miejsce w tabeli Podkarpackiej I Ligi Mężczyzn

Najbliższy mecz zawodników AZS UP TSV to wyjazd do Tarnobrzega gdzie 7 listopada zagrają z miejscową Siarką, u siebie natomiast nasi siatkarze zaprezentują się dopiero 24 listopada meczem z SPSem Pruchnik.