Drugi mecz o miejsca 5-8 pomiędzy AZS PWSZ Stalą Nysa a TSV Sanok rozpoczął się od prowadzenia gości 4:2. Gospodarze szybko odpowiedzieli sanoczanom, swoją drużynę do walki poderwał Michał Makowski, wykonał serię zagrywek i na tablicy wyników był remis 6:6. Po ataku Łukasza Owczarza Stal prowadziła 7:6 i przejęła inicjatywę na boisku, punktowe zbicie Michała Makowskiego dało nyskiej drużynie dwupunktową przewagę (10:8). Gospodarze punktowali w bloku, z kolei przyjezdni nie kończyli akcji w kontratakach. Punktowy blok na Damianie Wierzbickim sprawił, że Stal prowadziła 14:11. Sanoczanie szybko odpowiedzieli swoim rywalom, tym razem to oni punktowali w bloku, odrobili straty i uzyskali jednopunktową przewagę (17:16). Podopieczni Piotra Łuki po tym jak punkt w kontrataku zdobył Paweł Rusin przegrywali 20:22. Przerwa na żądanie trenera Stali była dobrym posunięciem, jego podopieczni szybko wyrównali stan rywalizacji i po atakach Mateusza Nożewskiego oraz Łukasza Owczarza remisowali 22:22. Drużyna z Nysy w końcówce popełniła błędy własne i pomimo tego że doprowadziła do remisu 24:24 to ostatecznie musiała uznać wyższość swoich rywali. Ostatni punkt w tym secie asem serwisowm zdobył Kamil Durski.

W drugiej odsłonie meczu na początku obie drużyny grały punkt za punkt i żadnej z nich nie udało się zdobyć przewagi (3:3, 7:7). Gospodarze odskoczyli swoim rywalom na dwa punkty po kiwce w wykonaniu Łukasza Owczarza (10:8). Po tym jak sanoczanie popełnili błąd w ataku przewaga Stali wzrosła do trzech punktów (11:8) i utrzymała się do stanu 15:12. Udane akcje na siatce w wykonaniu Stali dały tej ekipie czteropunktową przewagę (16:12) i o rozmowę ze swoimi zawodnikami poprosił trener Krzysztof Frączek. Na niewiele się to zdało bowiem w ekipie Stali nie do zatrzymania byli: Michał Makowski oraz Łukasz Owczarz. Sanoczanie zbliżyli się do swoich przeciwników na trzy punkty, po tym jak punkt w bloku zdobył Roman Oroń (16:19). Wówczas reprymendę swoim podopiecznym udzielił trener Stali i było to dobre posunięcie nyskiego szkoleniowca. Stal do końca seta dominowała na boisku i po błędzie sanoczan wygrała tego seta 25:20.

W kolejnym secie tego meczu zarysowała się przewaga Stali. Po serii zagrywek Błażeja Szymeczko oraz czujnej grze na siatce Mateusza Nożewskiego było 5:1 dla ekipy z Nysy. Sanoczanie mieli problemy z przyjęciem i tracili dystans punktowy do swoich rywali, po trzech asach serwisowych w wykonaniu Michała Makowskiego przegrywali oni 3:10. Dystans punktowy pomiędzy obiema ekipami wzrósł do dziewięciu punktów (12:3), goście byli tłem dla swoich przeciwników. Zadowoleni takim obrotem sprawy siatkarze z Nysy stracili kilka błędów własnych i przy stanie 13:7 o przerwę na żądanie poprosił trener Piotr Łuka Gospodarze szybko powrócili do swojego poziomu gry, siatkarze z Nysy seriami zdobywali punkty. Najpierw po zagrywkach Dawida Bułkowskiego Stal prowadziła 18:10, następnie ciężar gry wziął na siebie Łukasz Owczarz i po jego asach serwisowych było 24:12. Sanoczanie nie podjęli walki w tym secie i przegrali go po punktowym ataku w wykonaniu Łukasza Owczarza.

W ostatnim secie tego meczu gospodarze poszli za ciosem, ciężar gry wziął na siebie Dawid Bułkowski, wykonał on serię zagrywek i na tablicy wyników widniał rezultat 6:0 dla Stali. Odrzuceni od siatki sanoczanie pojedynczymi akacjami próbowali odwrócić losy tego seta, ale na niewiele się to zdało, przegrywali oni po ataku ze środka w wykonaniu Tomasza Kusiora 4:8. Siatkarze z Nysy kontrolowali boiskowe wydarzenia. W ekipie Stali punktowali: Błażej Szymeczko, Mateusz Nożewski (17:11). Roszady w składzie TSV oraz przerwy na żądanie na niewiele się zdały, ekipa z Nysy czujnie grała na siatce i punktowała w bloku. Po tym jak z piłki przechodzącej zaatakował Dawid Bułkowski Stal prowadziła 20:13. Ostatecznie to drużyna Stali wygrała 25:17, a ostatni punkt w tym meczu zdobył Michał Makowski, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

AZS PWS Stal Nysa – TSV Sanok 3:1
(24:26, 25:22, 25:13, 25:17)
Stan rywalizacji 1:1

Składy zespołów:
Stal: Szymeczko, Bułkowski, Nożewski, Makowski, Woroniecki, Owczarz, Bonisławski (libero) oraz Wolański i Lubaczewski
TSV: Durski, Oroń, Łaba, Rusin, Kusior, Wierzbicki, Głód (libero) oraz Pałka, Jóźwik, Lewandowski i Gąsior